CSP

 

Co je to vlastně CSP? Jedná se o program pro prodej cloudových služeb v měsíčním cyklu, který je v mnoho ohledech pro Vás výhodnější. Představuje pro Vás hlavně flexibilitu licencí ať už se to týká změny počtu licencí (například kvůli fluktuaci zaměstnanců, brigádníkům atd ). Fakturace probíhá vždy každý měsíc a započítává se vždy v období od 23 dne v měsící do následujícího 22 dne v měsíci.

Pokud chcete licence vyzkoušet do první fakturace a ověřit si zda zvolené řešení Vám vyhovuje, tak stejně jako napřímo od Microsoft-u v modelu Advisor, máte první měsíc (v intervalu od 23 dne do 22 dne následujícího měsíce) licence zdarma vyzkoušet díky čemuž máte možnost licence vyzkoušet, případně upravit jejich počet nebo je změnit. Prodejcům je vžy nutné změny hlásit a to nejlépe do 20-tého dne v měsíci, aby se změny stihly zavést do systému a prokonzultovat s dodavately. Pokud změny nenastávají, tak hlásit nic nemusíte služba běží dál.

Hlavní výhody:

  • Nejste vázáni žádnou smlouvou: Pokud chce produkt změnit, nebo snížit ze dne na den počet, nebo přestat využívat služby tak můžete.
  • Garanci ceny v EUR na 12 měsíců od zakoupení (konkrétního produktu s konkrétním počtem  přičemž fakturace je v českých korunách.
  • Víte kdo se Vám stará o služby a máte k podpoře od Microsoft-u dalšího partnera, který vám dokáže pomoci a poradit při nastavování nebo při problémech s Vaším řešením.
  • Pokud se licence během měsíce navýší, zaplatíte pouze poměrnou část jejich užívání ve dnech.
  • Lze kombinovat s dalšími programy (OPEN, Advisor) což je důležité, jelikož vše zůstává při starém a lze provozovat na jednom tenantu.
  • Platba probíhá vždy formou zálohy (viz. jako u plateb služeb jako jsou elektřina, plyn, voda atd.), následující měsíc dojte k vyúčtování a dopočítání s platbou na další měsíc.
  • Nejrychlejší dodání licence. Dodání cca do 5 minut.
  • Uplná nabídka cloudových služeb společnosti Microsoft.

 

Náš tip: Pokud si plánujete pořídit služby Office 365 nebo jiné z cloudových služeb, zkuste to přes tento program CSP a pokud se Vám to zalíbí, neváhejte pak zakoupit roční předplatná. Díky tomuto programu lépe rpzložíte Cash flow a při omylu nebo výběru nevhodného produktu budou Vaše ztráty minimální.

 

Legenda:

Seat = Předplatné / licence      Provisioning = Poskytnutí, zprovoznění      Kiosk = Exchange ( miniaturní poštovní klient ) - limit 1GB

Advisor = Prodej produktů společnosti Microsoft přímo koncovým uživatelům.

 

Nabídka produktů s měsíční fakturací společnosti Microsoft naleznete zde.

 

Autor: Jiří Turner (Mepap s.r.o)